Tamarindo - dřevěná podlaha dvouvrstvá

Tamarindo - dřevěná podlaha dvouvrstvá

Dřevěná podlaha dvouvrstvá z brazilského Tamarinda vyniká svou exotickou barvou a mimořádnou tvrdostí povrchu. 

Více detailů


1 603Kč vč. DPH

-Dřevěné podlahy s dvouvrstvou konstrukcí jsou ideální alternativou k masivním dřevěným podlahám a podlahám s třívrstvou konstrukcí. Tyto podlahy jsou ve světě velmi oblíbené pro své vlastnosti a v poslední době získávají své zákazníky i u nás.


Předností dvouvrstvých podlah je jejich konstrukce složená z nášlapné vrstvy z ušlechtilého dřeva a spodní protitahové vrstvy z kvalitní přeližky


Taková skladba slibuje perfektní rozměrovou stabilitu podlahy při zachování dostatečně silné nášlapné vrstvy z kvalitního materiálu a velmi nízkou kročejovou hlučnost oproti plovoucím podlahám.


-Jsou vhodné do prostor, kde vyžadujete perfektní, stabilní a bezproblémovou podlahu s velmi nízkým rizikem tvorby nežádoucích spár, ale zároveň kvalitní dřevěnou a bytelnou podlahu, která je pevně spojená s podkladem. 

 

-Tyto podlahy jsou zároveň nejlepším řešením pro podlahové topení. Je možné je vyrábět v dlouhých a širokých formátech při zachování nízké stavební výšky, aniž by se "kroutily", a zajistit tak nízký tepelný odpor (vrstvené parkety o tloušťce 13 mm mají tepelný odpor 0,065–0,09 m2 K/W - dle použité dřeviny v nášlapné vrstvě a koeficientu jejího tepelného odporu).


-Dvouvrstvé podlahy dodáváme zpravidla s povrchovou úpravou (UV lak Bona nebo oxidativní olej Bona Carl´s). Samozřejmě je možné podlahu dodat bez povrchové úpravy pouze pneumaticky předbroušenou.

 

-Na přání je možné dodat parkety se sraženou obvodovou hranou /tzv. mikrofází/, kdy je přiznaná spára mezi jednotlivými parketami. Doporučujeme u větších formátů, kdy vynikne šíře a plocha jednotlivých prken.

 

-Dvouvrstvé podlahy jsou určeny k celoplošnému lepení.

 

-Na přání je možné přizpůsobit ve výrobě výšku parket podle vašich požadavků /použitím silnější překližky /až 16mm/, případně vyšší nášlapné vrstvy ušlechtilého dřeva /6mm/.


-Dodací lhůty těchto podlah jsou zpravidla 2-3 týdny /informujte se prosím telefonicky/


-Alternativně je možné použití k obkladu stěn - velmi působivé a praktické řešení interiéru.


-Varování: Odstín parket se ve skutečnosti může lišit oproti barvám na monitoru, dřevěné podlahy vlivem UV záření postupem času tmavnou, týká se to zejména exotických dřevin. Doporučujeme osobní návštěvu naší vzorkové prodejny (Vinohradská 12, Praha 2).

 

-Uvedené ceny jsou včetně standardní povrchové úpravy (6 vrstev matného laku Bona, tvrzeno UV zářením). 

 

 

Původ: Latinská Amerika - Brazílie

Vzhled: 
Bělové dřevo je šedě bílé, jádrové dřevo inklinuje k barvám lososově červené až po hnědooranžovou.

Vlastnosti: 
Dřevo vyniká ohromnou tvrdostí, dřevěná podlaha jatoba se dobře leští.

Janka tvrdosti: 2820

Jatoba je jednou z nejpevnějších dřevin, proto je vhodná i k výrobě velmi namáhaných podlah. Je zhruba o osmdesát procent tvrdší než dub. U takto tvrdých dřevin doporučujeme k povrchové úpravě použití oleje nebo vosku, neboť dřevina je sama o sobě tvrdší než lak.

•    Původ: Brazílie, Bolívie, Peru, Venezuela, Surinam, Nikaragua, Mexiko, Guatemala
•    průměrná hmotnost čerstvého dřeva: 950 kg/m3
•    průměrná hmotnost při 12% vlhkosti: 1100 kg/m3
•    tangenciální sesychání: 6,8% 
•    radiální sesychání: 4,80 R%
•    statistické ohýbání: 1371 kg/cm2
•    tvrdost Janka: 2820  

  • délka 490
  • síla 10/4
  • šířka 10/4

Košík  

(prázdný)