Oliva - dřevěná podlaha masivní

Oliva - dřevěná podlaha masivní

Olivové dřevo je jedním z nejvzácnějších dřev na světě. Je velmi nedostupné, dřevina je chráněna a dřevo se zpracovává jen z velmi starých stromů. Dřevěná podlaha v masivním provedení je na našem trhu téměř nedostupná.

Více detailů


3 376Kč vč. DPH

Oliva, plod olivovníku, je vzácná pro svou nedostupnost a vyhledávaná pro svou neuvěřitelnou krásu a pro své mimořádné vlastnosti. Dřevo je velmi tvrdé, těžké a patří mezi nejstabilnější na světě. Míra bobtnání je na úrovni teaku /v podstatě neabsorbuje vodu/. Navíc je velmi kompaktní /netřepí se, neštěpí/. Vzhledem k tomu, že pochází z několikaset let starých stromů, je enormě rezistentní vůči povětrnosti. Téměř nebobtná ani nesesychá, takže dimensiální stabilita je na nejvyšší možné úrovni.

V naší standardní nabídce jsou pouze parkety v uvedeném rozměru (10x50x250), na objednávku je možné získat i parkety ve větších rozměrech, příp. vícevrstvé.

Použití: nábytkové dýhy, střenky k příborům, pažby k luxusním puškám, vycházkové hole, šachy, dekorační předměty, náboženské amulety.

Poznámka: K výrobě podlah se příliš nevyužívá vzhledem ke své nedostupnosti a vysoké ceně.

Košík  

(prázdný)