Javor kanadský - dřevěná podlaha masivní

Kanadský javor (hard maple) je podstatně tvrdší než javor evropský.Pro svou smetanovou barvu se mu přezdívá "král bílých dřev". Ve Spojených Státech velmi oblíbená dřevěná podlaha.

Více detailů


1 924Kč vč. DPH

Kanadský javor je mimo jiné znám svou mízou, z níž se vyrábí javorový sirup. Bělové dřevo má krémovou barvu s tendencí k červenodnědé a jádrové dřevo má barvu od světle po tmavohnědou s červenými místy. Jedná se o bezproblémovou dřevinu se střední stabilitou.

Javor kanadský -tvrdý /hard maple/ roste v Severní Americe. Časem u něj dochází k lehkému zbarvení z krémově bílé ve zlatou barvu s narůžovělým odstínem.

Využití: Dřevo javoru kanadského je velmi často využíváno k výrobě hudebních nástrojů, sportovních potřeb /především baseballových pálek/, v nábytkářském a podlahářském průmyslu, velmi často je používán pro výrobu podlah na sportovních stadionech.

Janka tvrdosti: 1450 - přibližně o 6% tvrdší než dub bílý, nezaměňovat s evropským javorem, který se k nám dováží převážně z Ruska a jehož vlastnosti se pododbají dřevu břízy.

Košík  

(prázdný)